Sonn Franken viert verjaardag met veiling

Schrijver Sonn Franken
Schrijver Sonn Franken
Foto: Jan Krijtenburg

De Bergse schrijver Sonn Franken viert op zondag 27 maart zijn zestigste verjaardag. Hij wil zijn verjaardag op een speciale manier vieren. Hij presenteert een nieuwe bundel en houdt een veiling.

Zestig kaarsjes

Franken zegt erover: “Zondag 27 maart aanstaande blaas ik zestig (ja 60!) kaarsjes uit. Een heuglijk feit dat natuurlijk gevierd moet worden. Zestig jaartjes is best wel speciaal vind ik. Daarom ga ik een paar aparte dingen doen. Als eerste zal ik mijn vierde bundel met gedichten en foto’s presenteren met de naam “Droomdicht”. Ik heb de “subtiele” subtitel “50 + 10 hoofdwoelende momenten in strijd met Vaak” bedacht. Ik ben erg trots dat ik dit avontuur weer met mijn vaste uitgever Boekenindustrie mag beleven. Zij hebben echt weer een prachtige cover gemaakt.”

Sonn plaatst wel vaker gedichten op sociale media, die hij steevast begeleidt met een pakkende afbeelding. Veertig van deze afbeeldingen zijn nu op een kunstzinnige manier bewerkt en zullen in een expositie te bewonderen zijn. Natuurlijk tevens voorzien van de bijbehorende gedichten. Zo’n 16 kunstdrukken hebben als thema Vastenavend.

Veiling

Het is de bedoeling om al deze kunstdrukken te veilen, waarbij de opbrengst naar het goede doel gaat. Als rechtgeaarde Bergenaar en geboren Krab doet het de schrijver pijn om te zien hoe de Bergse Cultuur en ook de Vastenavend in het verdomhoekje dreigen te geraken als de politiek de scepter zou zwaaien. Daarom heeft hij, in overleg met Stichting Vastenavend, in deze sector zijn goede doel gezocht en gevonden: De Berregse Vastenavend Akkedeemie.

De Berregse Vastenavend Akkedeemie

Sonn zegt hier over: “Hier ligt ons DNA, ons geboorterecht en onze Bergse identiteit. De Bergse Akkedeemie verdient dan ook onze steun om het voortbestaan van al ons plezier, onze tradities en onze passie en beleving te garanderen.” Niet alleen de kunstdrukken zullen worden geveild. Er is voor de Vastenavend liefhebbers iets heel speciaals te bemachtigen.

“Om de veiling nog wat op te waarderen heb ik besloten mijn Zaddoek hesje niet in de wilgen te hangen, maar om deze ook te veilen voor het goede doel. Dit speciaal van Bergse zaddoeken op maatgemaakte hesje wordt ook getooid met echte zilveren krabben knopen. Toon de Klerk, edelsmid, heeft deze destijds speciaal voor duo Zaddoek ontworpen en gesmeed. Dit hesje is dus echt uniek, het is nu al een “kelekturs aaitumm” dat een echte Vastenavend verzamelaar absoluut in de collectie zou willen.”

De veiling zal in de kundige handen zijn van Henk Witjes

27 maart 2022 – Verjaardagsfeestje Sonn Franken

  • Locatie: Theater Den Enghel Bergen op Zoom
  • Aanvang: Entree vanaf 14:00 uur
  • Programma:
    Feestje + expositie
    Presentatie nieuwe bundel
    Veiling t.b.v. het goede doel
    Feestje
Cookieinstellingen